Blended learning met online workshops
| Thema | Logistiek en Transport |
| Thema's | Goederenstromen, Logistiek, Transportketen |
| Type scholing | Basiscursus/opleiding |
| Duur | +/- vijf maanden |
| Prijs | € 1.416,00 excl. BTW |
Betalingsregeling? Wij hebben daar mogelijkheden voor
Bel Cursusadministratie: 088 - 318 76 00
De logistieke en transportsector zijn voortdurend in beweging. Digitalisering, internationale handel en nieuwe wet- en regelgeving zorgen ervoor dat het werk blijft veranderen. Tegelijkertijd blijft de vraag naar goed opgeleide professionals groeien. Dat maakt werken in logistiek, transport en scheepvaart interessant voor iedereen die houdt van dynamiek, verantwoordelijkheid en een sector waarin geen dag hetzelfde is.
De cursus Scheepvaart, Vervoer en Expeditie biedt een brede en praktische introductie in de wereld van logistiek en transport. Je krijgt inzicht in hoe goederenstromen worden georganiseerd, welke rol scheepvaart en expeditie spelen in de internationale handel en hoe logistieke processen in de praktijk verlopen.
Deze cursus is ideaal voor iedereen die wil starten in de logistieke sector, wil overstappen naar een functie in transport of scheepvaart, of eerst een stevige basis wil opbouwen voordat hij of zij verder specialiseert.
Na afloop heb je een duidelijk beeld van de sector én de kennis om een eerste stap te zetten in een carrière binnen logistiek, transport of expeditie.
Veel van onze cursisten combineren deze cursus met een drukke baan. Daarom is de cursus Scheepvaart, Vervoer en Expeditie zo ingericht dat u zelf het tempo bepaalt. Dankzij onze blended learning aanpak – een combinatie van online leren en online workshops – kunt u de opleiding goed combineren met werk, gezin en andere verplichtingen.
U krijgt toegang tot een digitaal leerplatform met leermiddelen zoals kennisclips, e-modules en online opdrachten. Zo kunt u zich zelfstandig voorbereiden op de inhoud van de modules.
Tijdens de online workshops is er ruimte voor verdieping, het bespreken van praktijkvoorbeelden en het stellen van vragen over de lesstof.
De opleiding bestaat uit vier modules die samen een compleet beeld geven van de logistieke en transportsector.
Module I – Betrokken partijen in de transport- en logistieke keten
Introductie in de transportketen
Tussenpersonen en dienstverleners
Betekenis en organisatie van de haven
Douane
Module II – Vervoersmodaliteiten in de logistieke keten
Zeevervoer
Spoorvervoer
Rijn- en binnenvaart
Wegtransport
Luchttransport
Module III – Wet- en regelgeving in transport en logistiek
Transportrecht
Internationale betalingen en Incoterms® 2020
Transportverzekering
Module IV – Automatisering en distributie in logistiek
Informatietechnologie in de logistiek
Fysieke distributie
Elke module wordt afgesloten met een workshop en een examen, zodat u de opgedane kennis direct kunt toepassen en toetsen.
Aan het eind van deze cursus:
Met ons blended learning model:
Deze cursus is uitermate geschikt voor een ieder die nog geen specifieke opleiding óf voldoende ervaring heeft in het transport, de logistiek, de distributie- en vervoerssector. Ook wanneer u werkzaam bent in de sector, en u uw kennis en kunde wilt verbreden is dit dé cursus die hierin de basis legt.
| Type scholing | Basiscursus/opleiding |
| Duur | +/- vijf maanden |
| Taal | Nederlands |
| Examens | Ja (schriftelijk) |
| Diploma / Certificaat | Ja (STC Next certificaat) |
| Cursuscode | SVEO |
Extra info: Deze cursus is dé verplichte vooropleiding voor de opleiding Expediteur.
Bijzonderheden: De workshops en examens vinden plaats in de avonduren (3 uur per avond). Daarnaast moet u rekening houden met een studiebelasting van ongeveer 5 uur per week.